Stowarzyszenie Szansa od 27 czerwca do końca lipca  realizowało z uczestnikami świetlic projekt wakacyjny „Radość nas napędza, ciekawość pogania”. Zajęcia zaplanowaliśmy w taki sposób, by jak najwięcej energii, aktywności i twórczych działań wzbudzić w uczestnikach projektu. W projekcie wakacyjnym wzięło udział 42 uczestników, którzy w trakcie roku szkolnego uczestniczą w zajęciach naszych świetlic. Większość  działań realizowaliśmy w miłych okolicznościach przyrody we współpracy z wyjątkowo sprzyjającą aurą. 

Były więc wycieczki, gry, zabawy integracyjne, wyjazdy autokarowe w Dolinę Baryczy. Nie obyło się bez pluskana w krotoszyńskim basenie, spotkań w Sali kinowej, warsztatów prowadzonych przez Pana Piotra Mikołajczyka w Muzeum Krotoszyńskim. Smaczną atrakcją były dni kulinarne: projektowanie autorskich sałatek owocowych, pieczenie własnoręcznie wykonanej pizzy – a każda odmienna pod względem , dodatków i smaku. Ważnym elementem zajęć była profilaktyka zdrowego stylu życia, czyli rozwijania świadomości, jakich zagrożeń warto unikać i jakie zachowania zabezpieczają przed uzależnieniami, jak dbać o zdrowie psychiczne. 

Zwieńczeniem projektu był 5-dniowy wypad 29 najstarszych uczestników do Kotliny Kłodzkiej. Oprócz wycieczek górskich pod okiem przewodnika było zwiedzanie Muzeum Papiernictwa, Kaplicy Czaszek, Minieurolandu, Twierdzy w Srebrnej Górze, Kłodzka, Kudowy Zdroju, Dusznik. Wieczorami starczyło jeszcze energii na realizację Debaty profilaktycznej, ogniska i oczywiście dyskoteki.                                        Miesiąc atrakcyjnych i bezpiecznych zajęć z pewnością pozwolił odreagować napięcia, nasycić ciekawość i pozwolić sobie na energetyzującą dawkę radości.

Projekt realizowany był  ze środków uzyskanych z Miasta i Gminy Krotoszyn w ramach Otwartego Konkursu Ofert, oraz dofinansowany ze środków pozyskanych z Fundacji PEPCOLANDIA.

Komentarze: